תיאטרון

thea3

תיאטרון

לצד לימוד מעמיק של תולדות התיאטרון, ניתוח מחזות והפקה, רוכשים התלמידים מיומנויות ביצוע ויצירה ברמה מקצועית גבוהה ביותר בתחומים הבאים: תורת המשחק, תורת הבימוי, העיצוב והתאורה, תנועה, פיתוח קול, מחול לתיאטרון ותורת הדיבור.

התלמידים משכללים את יכולת הביטוי האישית שלהם, כמו: ערנות חושית, פיתוח הקול ככלי ביטוי חשוב, פיתוח הגוף ככלי הבעה, פיתוח יכולת האלתור והביטוי הרגשי של התלמיד. כמו כן, ניתן דגש על עבודת אנסמבל ושיתוף פעולה עם שאר מגמות בית הספר.

במהלך שנות לימודיהם משתתפים התלמידים לפחות בשלוש הפקות בית ספריות מלאות ובעשרות ערבים אמנותיים בנוסף לתוכנית הלימודים המחייבת, צופים התלמידים במגוון רחב של הצגות מהרפרטואר שמציע התיאטרון הישראלי. כמו כן מתנסים התלמידים בסגנונות שונים של תיאטרון: ריאליסטי, תנועה, ומחזות זמר. בשנת הלימודים הראשונה משתתפים התלמידים כצוות טכני בהפקות של השכבות הבוגרות, ובכך מתנסים בצדדים השונים של יסודות ההפקה התיאטרונית. בשנת הלימודים השנייה הם מלווים את כיתות י"ב בהפקות הגמר לבגרות ובהפקת המחזמר. בשנתיים האחרונות שבהן משתתפי התלמידים בהפקות כשחקנים, מקבל על עצמו כל אחד מהם גם תפקיד נוסף הקשור ביצירה ובהפקה.

בוגרים שהם כיום יוצרים פעילים בתיאטרון המקצועי ממשיכים לשתף פעולה עם המגמה כבמאים (למשל, אודי בן משה, במאי "נוימן ??? אגדת חיילים"), ובפסטיבל הקיץ יערכו בוגרי המגמה (איציק ג'ולי, גיליה שטרן, ירון מוטולה) סדנאות לתלמידים.

במהלך השנה ייפגשו התלמידים עם אנשי תיאטרון מהשורה הראשונה שירצו על סוגיות שונות הקשורות בתחום.

על פי תקנון "בית צבי", בוגרי מגמת התיאטרון ב מתקבלים ללימודים ללא בחינות כניסה. תלמידים שקיבלו ציון 100 בבחינת הבגרות המעשית, זוכים להנחה של 50% משכר הלימוד.