קולנוע

cinema

קולנוע

המגמה שואפת לתת בידי תלמידיה כלים לביטוי אישי וקבוצתי באמצעות אמנות הקולנוע.
המגמה מטפחת ערכים של כבוד הדדי, עבודת צוות, לקיחת אחריות, ונתינה לזולת.
מעבר לאחריות הגדולה והמורכבת בה נושאים תלמידי המגמה בהפקות סרטיהם, הם אף לוקחים חלק בניהול מחסן הציוד, חדרי העריכה, ספריות הסרטים, פעילויות חוץ-קוריקולריות, והדרכה וחונכות של התלמידים הצעירים מהם במגמה.
אופייה המיוחד של אמנות הקולנוע מאפשר לתלמידי המגמה ליהנות מהפריה אמנותית הדדית עם תלמידי המגמות האחרות, בין אם בפרויקטים משותפים בין המגמות, ובין אם בשיתוף פעולה בהפקת הסרטים בתחומי המשחק, המוסיקה והעיצוב האמנותי.

מבנה ותוכן הלימודים:
במגמה לומדים התלמידים כ- 15 שעות שבועיות בהן הם לומדים את הצדדים העיוניים של אמנות הקולנוע, וכן רוכשים כלים להפקת סרטים במגוון סגנונות, וברמה הגבוהה ביותר.
בתחום העיוני נלמדים בין היתר: קולנוע ישראלי, מבע קולנועי, תולדות הקולנוע, קולנוע דוקומנטרי, כתיבה וביקורת.
לרשות התלמידים עומדת ספריית סרטים ובה מאות כותרים.
בתחום המעשי לומדים התלמידים בימוי, הפקה, צילום סטילס, תסריטאות, צילום וידאו, תאורה, סאונד ועריכה.

לרשות התלמידים עומד מחסן ציוד עשיר ובו מצלמות דיגיטליות מתקדמות, ציוד סאונד, תאורה וגריפ מקיפים. בנוסף, עומדות לרשות התלמידים שתי מעבדות מחשבים ובהן תוכנות עריכה עדכניות.
במגמה מתקיים מידי שבוע פורום "מועדון קולנוע". בפורום זה מקבלים תלמידי המגמה כיתות אמן עם מיטב יוצרי הקולנוע על מקצועותיהם השונים, זוכים במפגשי העשרה עם אורחים מתחומים אחרים, ומקיימים מפגשים פנימיים של המגמה.
כל תלמידי המגמה נגשים לבגרות בקולנוע בהיקף של 5 יחידות. המגמה מעודדת ומנחה את התלמידים המעוניינים בכך, להגיש גם עבודת גמר עיונית בהיקף של 5 יחידות נוספות.

הפקות ופרויקטים:
תלמידי המגמה יוצרים במהלך השנה עשרות סרטים ותרגילים: סרטים עלילתיים, דוקומנטריים, מגזיני אינטרנט, קליפים, ותיעוד אירועים בית ספריים.
המגמה מבצעת מידי שנה פרויקטים עם קשישים, עם ילדים חוסים בפנימייה, ופרויקטים פנימיים.
מידי שנה יוצאת המגמה למחנה קולנוע של מספר ימים במקום אחר בארץ. מטרות המחנה הן גיבוש, העשרה וכיף. בין היתר התארחה המגמה במצפה רמון, פקיעין, גני חוגה, חיפה, ונווה שלום.
לקראת סוף השנה מתקיימים ערבי הקרנות לכל אחת משכבות הגיל בהם מציגים התלמידים את יבול הסרטים השנתי שלהם. הקרנות סרטי גמר י"ב מתקיימות בסינמטק ת"א.
סרטי המגמה מתקבלים מידי שנה לפסטיבלים ותחרויות רבים, וזוכים בהוקרה ובפרסים.